رییس پلیس پیشگیری ناجا از دستگیری ۱۰۳۷ نفر در چهارشنبه سوری خبر داد.

به گزارش تارنمای پان ایرانیست به نقل از ایسنا، سردار محمد شرفی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، از دستگیری ۱۳۸۹ مرد در #چهارشنبه_سوری امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۹۲۳ نفر به مراجع قضایی معرفی شده و مابقی بااخذ تعهد آزاد شدند.

وی همچنین از دستگیری ۴۸ زن در این شب خبر داد و افزود: از این تعداد نیز ۱۲ نفر با اخذ تعهد آزاد شده و مابقی به مراجع قضایی معرفی شدند.
با توجه به حجم بالای بازداشت ها سردار شرفی به دلایل بازداشت افراد اشاره ای نکرد و مشخص نیست این عده با چه اتهامی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

رییس پلیس پیشگیری #ناجا درباره آمار خسارات جانی حوادث چهارشنبه سوری گفت: ۱۸۵ نفر در بیمارستان بستری شدند و ۱۰۹۳ نفر نیز به شکل سرپایی در محل درمان شدند. همچنین دو تن نیز جان خود را از دست دادند که یکی از آنها در تهران و دیگری در اصفهان جان خود را از دست داد.
هر ساله برگزاری چهارشنبه سوری با حوادث ناگوار و همچنین بازداشت و دستگیری جوانان همراه می شود. علیرغم مخالفت های حکومتی با این جشن در سالهای اولیه انقلاب و حتا پیش از انقلاب، هر ساله این جشن خارج از نظارت و کنترل نهادهای دولتی، به صورت مردمی و پر سر و صداتر از سال پیش برگزار می شود. دولت نیز از موضع تحریم چهارشنبه سوری به شکل کلی به موضع عدم استفاده از مواد محترقه غیر متعارف و بمب های صدادار دست ساز عدول کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*