رحیم صفوی: فعالیت ۱۷سرویس اطلاعاتی خارجی برای حمایت از تجزیه طلبان در خوزستان

سردار سرلشکر صفوی در همایش امنیت پایدار خوزستان، امروز، فردا(بازشناسی فرصت ها و چالش ها) که به همت معاونت دانش و پژوهش قرارگاه حضرت ابوالفضل برگزار شد، با اشاره به اهمیت امنیت پایدار در منطقه خوزستان گفت: استان خوزستان دومین منطقه حیاتی ایران، پس از تهران است به گونه ای که امنیت پایدار خوزستان رابطه مستقیم با امنیت ملی ایران دارد و می توان گفت امنیت خوزستان یعنی امنیت ایران.

وی افزود: وجود ۷۰درصد از منابع نفتی ایران و بیش از ۳۰درصد آبهای سطحی کشور و یک سوم انرژی برق- آبی و بیش از ۱۵ سد مخزنی، انحرافی و تنظیمی و تولید سه چهارم نفت خام کشور خوزستان را تبدیل به منطقه حیاتی کرده است. داشتن ظرفیت بالای نیروی انسانی و پتانسیل علمی و تحقیقاتی استان با حدود ۳۰۰هزار دانشجو و ظرفیت های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی و بنادر دریایی، خوزستان را تبدیل به یک قطب منحصربفرد در سطح کشور نموده است.

سردار صفوی ادامه داد: با عنایت به اینکه حدود ۷۰درصد شهدای ملت بزرگ ایران در کربلای خوزستان به شهادت رسیدند قلوب ، عواطف و عزم و اراده عموم مردم ایران با خوزستان همراه است و به واقع خوزستان قلب مردم ایران است.

رحیم صفوی با نظر به توسعه پایدار ملی گفت:رسیدن به امنیت پایدار اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نیاز و اولویت دولت‌ها، ملت‌ها و حکومت‌ها برای حفظ بقای ملی منافع و ارزش‌ها و استقلال سیاسی اقتصادی و فرهنگی و دسترسی به اهداف راهبرد ملی است.

دیدگاه شما چیست؟