ترکیه در آستانه تجزیه

پس از 80 سال فشار،ستم و نسل کشی در سرزمین آناتولی از سوی دولت استعمار ساخته ترکیه بر علیه کردتباران،نسل امروز کردها بر علیه همه کشتارها و فشارهای به پا خواستند.مجلس ترکیه دیروز شاهد یکی از پرحرارت ترین روزهای تاریخ خود میان احزاب سیاسی بود.دولت فعلی ترکیه که دیگر تاب مقاومت در برابر 20 میلیون کرد و احراب و سازمان های کردی به ویژه حزب جامعه دموکراتیک (حاضر در پارلمان ) و حزب کارگران کردستان (پ ک ک) را ندارد،دیروز طرح اعطای آزادی های بیشتر برای کردها را در مجلس مطرح نمود.طرح این موضوع در مجلس بحث های داغی را میان نمایدگان موافق و مخالف برانگیخت.این در حالی بود فراکسیون حزب جامعه دموکراتیک با آرامش و اطمینانی که از حمایت بیست میلیون کرد آناتولی نشات می گیرد،درگیری نمایندگان ترک را نظاره می کردند.
دنیز بایکال دبیرکل حزب جمهوری خلق و از مخالفان طرح مزبور بیان داشت:تابلویی که دیروز در مجلس ترکیه ترسیم شد،تابلوی تجزیه بود.
لازم به یادآوری است که تا پیش از به روی کار آمدن مصطفی کمال کشوری به نام ترکیه در جهان وجود نداشت،ولی استعمار غرب با پاره پراه کردن کشور عثمانی تکه ای از آنرا به ترک ها واگذاشت در حالی که نیمی از سرزمین واگذار شده به ترک های عثمانی جزو سرزمین های ارمنی نشین و کرد نشین بود.درگیری های امروز در ترکیه حاصل همین روندی استعماری می باشد.

2 دیدگاه برای «ترکیه در آستانه تجزیه»

  • می 13, 2010 در t 11:30 ق.ظ
    Permalink

    به امید ان روز

  • ژانویه 18, 2012 در t 1:17 ق.ظ
    Permalink

    چه ما بخواهیم و چه نخواهیم ترکیه تجزیه خواهد شد. دلیلش هم اینست که نه فقط ایرانی ها بلکه یونانی ها و ارمنی ها هم از این کشور جعلی کینه شدیدی دارند. ترکها در خاک ترکیه امروزی در زمان عثمانی یک اقلیت بودند چونکه در آن زمان یک چهارم از جمعیت یونانی، یک چهارم ارمنی، یک چهارم کرد و یک چهارم هم ترک بودند اما ترکها با حمایت انگلیس، سهم یونانیها و ارمنی ها را گرفته و اکثر ارمنیها و تعداد زیادی یونانی را قتل عام کرده و بقیه را به یونان و شوروی و سوریه پراکنده کردند و تعداد زیادی کرد هم کشتند که با تصرف بخش زیادی از سرزمینهای کردها همراه بود. ترکیه از دل فعالیت های تروریستی بوجود آمد و هنوز هم به کارهای تروریستی اش ادامه میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *