رحیم صفوی: فعالیت ۱۷سرویس اطلاعاتی خارجی برای حمایت از تجزیه طلبان در خوزستان

سردار سرلشکر صفوی در همایش امنیت پایدار خوزستان، امروز، فردا(بازشناسی فرصت ها و چالش ها) که به همت معاونت دانش و پژوهش قرارگاه حضرت ابوالفضل برگزار شد، با اشاره به اهمیت امنیت پایدار در منطقه خوزستان گفت: استان خوزستان دومین منطقه حیاتی ایران، پس از تهران است به گونه ای که امنیت پایدار خوزستان رابطه مستقیم با امنیت ملی ایران دارد و می توان گفت امنیت خوزستان یعنی امنیت ایران.

وی افزود: وجود ۷۰درصد از منابع نفتی ایران و بیش از ۳۰درصد آبهای سطحی کشور و یک سوم انرژی برق- آبی و بیش از ۱۵ سد مخزنی، انحرافی و تنظیمی و تولید سه چهارم نفت خام کشور خوزستان را تبدیل به منطقه حیاتی کرده است. داشتن ظرفیت بالای نیروی انسانی و پتانسیل علمی و تحقیقاتی استان با حدود ۳۰۰هزار دانشجو و ظرفیت های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و کشاورزی و بنادر دریایی، خوزستان را تبدیل به یک قطب منحصربفرد در سطح کشور نموده است.

سردار صفوی ادامه داد: با عنایت به اینکه حدود ۷۰درصد شهدای ملت بزرگ ایران در کربلای خوزستان به شهادت رسیدند قلوب ، عواطف و عزم و اراده عموم مردم ایران با خوزستان همراه است و به واقع خوزستان قلب مردم ایران است.

رحیم صفوی با نظر به توسعه پایدار ملی گفت:رسیدن به امنیت پایدار اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نیاز و اولویت دولت‌ها، ملت‌ها و حکومت‌ها برای حفظ بقای ملی منافع و ارزش‌ها و استقلال سیاسی اقتصادی و فرهنگی و دسترسی به اهداف راهبرد ملی است.

One thought on “رحیم صفوی: فعالیت ۱۷سرویس اطلاعاتی خارجی برای حمایت از تجزیه طلبان در خوزستان

  • اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ at ۱۲:۴۹ ب.ظ
    Permalink

    سپاه و نهاد هاى اطلاعاتى سپاه تنها عرصه فعالیت هاى سیاسى رو بر گروه هاى ملى گرا تنگ کرده اند دیگر تردیدى در تضاد عملکرد اطلاعات سپاه با ادعایش وجود ندارد.ایران دوستانى که از نزدیک تحرکات جدایى طلبانِ پان عرب رو در خوزستان زیر نظر دارند خوب آگاه هستند که این مزدوران عربستان به چه راحتى در سطح جامعه در حال جولان دهى هستند.
    مثال هاى زیادى دال بر این ادعاى جولان دهى آزادنه این گروه هاى جدایى طلب وجود دارد،تعجب آور بى مسئولیتى و نهاد هاى اطلاعاتى کشور به ویژه سپاه هست، در ابتداى انقلاب میتوانستیم علیرغم انتقاد به سپاه به مبارزه سپاه با دشمنان خاک ایران حساب باز کنیم،اما امروزه به روشنى میتوان غفلت سپاه و نهاد اطلاعاتیش را در برخورد با گروهاى جدایى طلب مشاهده کرد،اخیراً سپاه علیرغم نقش دزد که نقش واقعى و باطنى کنونیش است نقش پلیس را هم بازى میکند و چند تن از بدهکاران بانکى و مجرمان اقتصادى را بجاى پلیس دستگیر میکند،همچنین در غالب طرح امر به معروف و نهى از منکر هم آماده سرویس دهى(سرکوب) مردم به ویژه بانوان ایرانى هست، مسخره تر و سهل انگارتر از این نمیتوان یافت گروه هاى جدایى طلب در حال جولان دهى هستند سپاه در جستجوى تار موى بیرون رفته از روسرى بانوان است،
    مشکوک میزند این بوىِ بد، بوى حماقت یا خیانت؟

دیدگاه شما چیست؟