دلار در مرز ۲۰۰۰تومان، دستور سانسور افزایش قیمت سکه و ارز در صدا و سیما

دلار در مرز ۲۰۰۰تومان، دستور سانسور افزایش قیمت سکه و ارز در صدا و سیما

 

نکته جالب توجه این که امروز صبح در یکی از شبکه های تلویزیون، گوینده صدا وسیما با چنان شور و حالی خبر از کاهش قیمت های طلا و ارز به بینندگان داد که دهان مخاطبان از تعجب باز ماند.جالب آن که پس از افزایش چند هزار تومانی قیمت سکه، دیروز تنها دو هزارتومان از فیمت سکه کم شد و در نهایت هم به پایین تراز ۷۰۰ هزار تومان نرسید، اما چند ساعت قبل بار دیگر قیمت طلا و ارز اوج گرفته و هم اکنون قیمت سکه به ۷۱۴ هزار تومان رسیده است.

 

 

 

 

 

در حالی که قیمت دلار در آستانه ۲۰۰۰ تومان قرار دارد، صداوسیما ضمن سانسور افزایش قیمت، تنها از کاهش قیمت خبر می دهد!

به گزارش خبرنگار اقتصادی بازتاب، قیمت دلار در بازار تهران امروز به ۱۹۲۰ تومان رسید و نسبت به روز قبل ۲۸ تومان افزایش یافت. قیمت دلار نسبت به هفته پیش ۱۲۱ تومان و نسبت به یک ماه قبل ۲۱۰ تومان یعنی بیش از ۱۱ درصد افزایش قیمت یافته است.

قیمت یورو نیز با ۳۰ تومان افزایش نسبت به دیروز به ۲۴۲۰ تومان رسید که نسبت به هفته قبل ۱۳۸ تومان افزایش داشته است.

در این حال هر سکه بهار آزادی نیز با ۱۲۰۰۰ تومان افزایش نسبت به دیروز به ۷۱۴۰۰۰ تومان رسید. سکه نسبت به هفته قبل و یک ماه پیش به ترتیب ۳۱۰۰۰ تومان و ۶۲۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

شاخص بورس نیز همچنان روند نزولی خود را طی می کند و امروز به ۲۵۳۲۵ واحد رسید که نسبت به روز قبل ۲۳۳ واحد افت داشته است.

اما در حالی که در روزهای گذشته قیمت دلار و طلا در حد قابل توجهی افزایش یافته، در هیچ یک از بخش های خبری رادیو و تلویزیون خبری از افزایش قیمتها منتشر نمی شود و این احتمال را به وجود آورده که شاید دستورالعملی در این زمینه به گویندگان و برنامه سازان داده شده است.

اما نکته جالب توجه این که امروز صبح در یکی از شبکه های تلویزیون، گوینده صدا وسیما با چنان شور و حالی خبر از کاهش قیمت های طلا و ارز به بینندگان داد که دهان مخاطبان از تعجب باز ماند.

جالب آن که پس از افزایش چند هزار تومانی قیمت سکه، دیروز تنها دو هزارتومان از فیمت سکه کم شد و در نهایت هم به پایین تراز ۷۰۰ هزار تومان نرسید، اما چند ساعت قبل بار دیگر قیمت طلا و ارز اوج گرفته و هم اکنون قیمت سکه به ۷۱۴ هزار تومان رسیده است.

بر اساس برخی خبرهای غیر رسمی در سازمان صدا و سیما بر اساس دستور مقامات این سازمان، شبکه های رادیویی و تلویزیونی مجاز به اعلام خبر افزایش قیمتهای طلا و ارز نیستند.

دیدگاه شما چیست؟