در روزهای اخیر تولیدکنندگان قیمت محصولات لبنی را به صورت روزانه افزایش می‌دهند.

در روزهای اخیر تولیدکنندگان قیمت محصولات لبنی را به صورت روزانه افزایش می‌دهند.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اگرچه پیش از این اعلام شده بود که سه محصول شیر، ماست و پنیر کم چرب با قیمت‌های حمایتی عرضه خواهند شد، اما علاوه بر آ‌نکه خبری از قیمت‌های حمایتی وعده داده شده نیست، همین قیمت‌های بالا نیز به صورت روزانه با افزایش همراه می‌شوند.

 

به عنوان مثال بررسی قیمت شیر یک لیتری پاکتی کم چرب یک برند معروف لبنی که به لیدر افزایش قیمت‌ها معروف شده، افزایش حدود سه برابری را در طول یک سال اخیر نشان می‌دهد.

 

قیمت این محصول که در سال گذشته به‌طور میانگین حدود ۸۰۰ تومان بود، اوایل امسال به ۱۲۰۰ تومان رسیده و در اردیبهشت به ۱۴۰۰ تومان افزایش یافت. در خرداد ماه نیز قیمت‌ آن به ۱۵۰۰ تومان رسید. تیر ماه قیمت این محصول به ۱۷۰۰ تومان افزایش یافته و در روزهای ابتدایی مرداد ماه به ۱۸۰۰ تومان رسیده است.

 

این روند خزنده افزایش قیمت در حالی است که به گفته مسوول پخش این شرکت، قیمت همین محصول فردا به ۱۹۰۰ تومان افزایش خواهد یافت.

 

این وضعیت در حالی است که این شرکت محصولات کم چرب و پر چرب خود را به یک قیمت عرضه می‌کند، در حالیکه طبق توافق صورت گرفته با سازمان حمایت قرار بود محصولات کم چرب با قیمت حمایتی عرضه شوند.

 

قیمت برخی بستنی‌های تولیدی این برند معروف لبنی نیز در یکسال اخیر افزایش سه برابری داشته است.

 

به نظر می‌رسد تمام توافقات صورت گرفته بین سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و کارخانه‌های لبنی به صورت یکجانبه از سوی این کارخانه‌ها کان لم یکن تلقی شده است.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

 

دیدگاه شما چیست؟