مکارم شیرازی: ایران شهریه طلاب ۹ کشور را تامین می‌کند

ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید قم گفته که جمهوری اسلامی در حال حاضر شهریه طلاب حوزه‌های علمیه ۹ کشور را پرداخت می‌کند.

 

طلاب
به گزارش خبرگزاری «نسیم» آقای مکارم شیرازی این مطلب را روز پنجشنبه (چهارم مهر) طی سخنانی در مراسم افتتاح حوزه علمیه «مولی‌الموحدین» شیراز بیان کرده است.
وی گفته که طلاب حوزه‌های کشور‌های هند، پاکستان، عراق، اندونزی، سوریه، لبنان، افغانستان و آذربایجان در حال حاضر از ایران شهریه دریافت می‌کنند.
این مرجع تقلید هیج اشاره‌ای به میزان این شهریه‌ها و منابع تامین آن‌ها نکرده است.
۲۸ شهریور سال گذشته نیز یوسف طباطبایی٬ امام جمعه اصفهان از اداره ۲۰ حوزه علمیه در سوریه، لبنان، پاکستان و دیگر کشورهای آفریقایی از سوی علی خامنه‌ای خبر داده بود.
جمهوری اسلامی سال‌هاست با صرف ده‌ها میلیارد‌ تومان هزینه٬ علاوه بر راه‌اندازی حوزه‌های علمیه٬ اقدام به ساخت و راه‌اندازی درمانگاه٬ بیمارستان و مدرسه در کشور‌های مختلف می‌کند.
کشور‌های فقیر آفریقایی از مهم‌ترین مناطقی محسوب می‌شوند که در ۳۳ سال گذشته جمهوری اسلامی کمک‌های فراوانی به آن‌ها کرده تا دامنه نفوذ خود در آن‌ها و جهان را گسترش دهد.
این در حالی است که احمد خاتمی٬ امام جمعه تهران ۲۲ شهریور سال ۹۱ طی سخنانی ادعا کرده بود: «آوازه جمهوری‌اسلامی در جهان به‌خاطر پول نیست.»
وی گفته بود «ایران پولدار‌ترین کشور دنیا نیست که پول عامل شناختش باشد» و «دین و مردم‌سالاری دینی» مهم‌ترین عامل «پرآوازه» شدن نام جمهوری اسلامی در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *