وزیر ارتباطات دولت یازدهم: فیس‌بوک و توئیتر رفع فیلتر نخواهند شد

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری اسلامی ، به طور رسمی اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر در ایران همچنان بسته خواهند بود و قرار نیست رفع فیلتر شوند.

 

واعظی
آقای واعظی روز دوشنبه، ۱۵ مهر ماه، در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری ایسنا مبنی بر اینکه «موضوع بررسی فیلتر سایت‌هایی نظیر فیس‌بوک و توئیتر به کجا رسید»، گفته که «قرار نیست این سایت‌ها رفع فیلتر شوند و تحت همان شرایطی که بوده‌اند خواهند ماند».

وزیر ارتباطات درباره حضور مقام‌های دولت حسن روحانی در فیس بوک و توئیتر و وضعیت عضویت آنها، تنها گفته است که «از خودشان سوال کنید».

اظهارات آقای واعظی در حال مطرح می‌شود که طی هفته‌های گذشته گمانه زنی‌های زیادی درباره احتمال رفع فیلتر از برخی شبکه‌های اجتماعی بویژه فیس‌بوک و توئیتر بر سر زبان‌ها افتاده بود. به رغم ممنوعیت‌های دولتی، میلیون‌ها ایرانی در حال حاضر عضو این دو شبکه پر طرفدار هستند.

این گمانه زنی‌ها بر اساس حضور برخی از وزیران دولت یازدهم، دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، و همچنین انتشار اخبار مربوط به حسن روحانی در این دو سایت تقویت شده بود.

در حال حاضر رییس دولت جمهوری اسلامی دارای یک حساب کاربری در سایت توئیتر است که بویژه در روزهای سفر حسن روحانی به نیویورک در هفته گذشته خبرساز شد.

پس از اینکه خبری در مورد تماس تلفنی آقای روحانی با باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، منتشر شد، حساب رییس جمهوری ایران در توئیتر جزئیات بیشتری از محتوای گفت‌وگوی تلفنی روسای جمهوری ایران و آمریکا منتشر کرد.

همچنین، جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، دارای دو حساب کاربری فعال در فیس‌بوک و توئیتر است که مرتبا از سوی وی و فرزندانش به روز می‌شود.

حساب کاربری آقای ظریف در فیس‌بوک که تا پیش از انتخاب وی به عنوان وزیر امور خارجه به مدت سه سال راکد بود، ظرف دو ماه گذشته بیش از ۴۰۷ هزار لایک خورده است.

دیدگاه شما چیست؟