وقوع ۲ انفجار در نزدیکی سفارت ایران در بیروت

گزارش‌ها از وقوع ۲ انفجار در نزدیکی سفارت ایران در بیروت و کشته شدن ۲۳ نفر از جمله رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در این انفجار تروریستی خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس ، انفجار بمب در منطقه بئر الحسن در الجناح در حومه جنوبی نزدیکی سفارت ایران در بیروت تا کنون ۲۳کشته و حدود ۱۵۰ زخمی به همراه داشت.

 

انفجار بیروت

 

بر اساس گزارش اولیه شبکه خبری المیادین، دو انفجار در روبروی سفارت ایران در منطقه جنوبی بیروت روی داده است. ساختمان سفارت ایران در بیروت آسیب جدی دیده است. یک زن و ۶ مرد از قربانیان این انفجار بوده است.

رسانه های لبنان گزارش دادند که اطلاعات اولیه از کشته شدن ۱۰ نفر در دو انفجار در نزدیک سفارت ایران در منطقه بئر الحسن در جنوب بیروت حکایت دارد.

شبکه خبری العربیه ادعا کرده است که دو راکت به سفارت ایران در بیروت اصابت کرده است.

این در حالی است که خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که انفجار ناشی از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده بود.

از سوی دیگر سفارت ایران در بیروت از سلامت سفیر ایران، دیپلمات‌ها و کارکنان این سفارت خبر داد و اعلام کرد که خود سفارت هدف قرار نگرفته است بلکه این انفجار در اطراف سفارت به وقوع پیوسته است.

شبکه تلویزیونی “OTV” ‘گزارش داد که انفجار در حومه جنوبی بیروت ممکن است انتحاری بوده باشد.

بر اساس گزارش النشره لبنان، ارتش تلاش دارد مردم  را از محل حادثه دور کند و این مکان را به محاصره خود در آورد.

بر اساس این گزارش، «علی حسن خلیل» وزیر بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان در منطقه انفجار حضور یافته است تا از نزدیک در جریان امور و قربانیان این حادثه قرار گیرد.

خبرنگار شبکه خبری المنار اعلام کرد که گزارش‌های اولیه حاکی است که انفجار بیروت انتحاری بوده که انفجار اول توسط یک انتحاری پیاده و انفجار دوم توسط عامل انتحاری بوده که یک خودرو را هدایت می کرد، روی داده است.

بیمارستان الرسول الأعظم و بهمن نیز از شهرندان درخواست کرده که برای مجروحان این حادثه خون اهدا کنند.  

پایگاه خبری النشره گزارش داد که نجیب میقاتی نخست وزیر پیشبرد امور لبنان از ستاد بحران خواست تا نشستی فوری را در کاخ نخست وزیری برای پیگیری تبعات انفجار امروز در جنوب بیروت برگزار کند.‬‬

شبکه خبری العالم گزارش داد که علی عمار عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان گفت که تروریسم چند ملیتی است و نمی تواند مقاومت را متوقف کند.

علی المقداد نماینده پارلمان لبنان نیز در این باره گفت: تروریسم نخواهد توانست لبنان مقاوم را به زانو درآورد.

بر اساس این گزارش، وزیران اطلاع رسانی و بهداشت و تعدادی از نمایندگان لبنان از محل انفجار بازدید کردند.

پایگاه خبری النشره گزارش داد که قاضی «صقر صقر» کمیسیر دولت در دادگاه نظامی برای پیگیری تحقیقات عازم محل انفجار در جنوب بیروت شد.

شبکه خبری اسکای نیوز نیز گزارش داد که در این دو انفجار دست کم ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

منابع پزشکی اعلام کردند که شمار قربانیان دو انفجار امروز در جنوب بیروت به ۱۹ نفر رسید‬.

خبرنگار العالم نیز گزارش داد که چهار پرسنل شبکه خبری العالم در دو انفجار در جنوب بیروت زخمی شدند‬.

شبکه خبری المنار گزارش داد که خودروی که امروز در منطقه الجناح در جنوب بیروت منفجر شده از نوع “رنو” بوده است و این دو انفجار با فاصله یک دقیقه و نیم روی داده است.

خبرنگار شبکه المنار گزارش داد که این انفجار خیابان مسکونی را هدف قرار داده است از جمله ساختمانی که در آن برخی از خانواده‌های دیپلمات‌های ایرانی در بیروت اقامت داشتند.

شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد که اغلب قربانی‌ها از نگهبانان سفارت ایران در بیروت بوده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتد‌پرس نیز از کشته شدن دو شهروند ایرانی که در نزدیکی سفارت زندگی می کردند، در این انفجار خبر داده است.

وزارت بهداشت لبنان شمار قربانیان این انفجار را تا کنون ۲۳ کشته و ۱۴۶ زخمی اعلام کرد.

از سوی دیگر غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در بیروت ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه، رژیم صهیونیستی را عامل حمله تروریستی امروز در بیروت دانست.

 

دیدگاه شما چیست؟