هر نماینده مجلس سالانه چقدر هدیه دریافت می کند؟

خبرگزاري مهر درباره پس‌لرزه‌های هدایایی که سازمان تامین اجتماعی به 37 نماینده و به روایتی دیگر به 150 نماینده داده است، نوشت: «پس‌لرزه‌ها ادامه دارد و از قضا هر روز هم شاخ و برگی به این هدایا افزوده می‌شود.

 

مجلس

 

 

سعید مرتضوی رییس سابق سازمان تامین اجتماعی حاضر نیست نام نمایندگان را افشا کند، حمید رسایی عضو جبهه پایداری مجلس می‌گوید که کمیته امداد، سازمان بهزیستی، هلال‌احمر و تامین اجتماعی مبالغ ناچیزی را در اختیار نماینده‌ها می‌گذارند و نماینده‌ها مراجعانی دارند به خصوص در شهرستان‌ها به مراجعان کمک‌هایی می‌کنند.
محمدرضا باهنر در تکمیل توضیحات رسایی می‌گوید که مجلس هم کمک‌هایی را در اختیار نماینده‌ها قرار می‌دهد.

هرچند به گفته باهنر هر نماینده ماهانه 300 هزار تومان از مجلس هدیه می‌گیرد که به طور سالانه این رقم برای هر نماینده همان 3 میلیون و 600 هزار تومان می‌شود، اما براساس گزارش تحقیق و تفحصی که از سازمان تامین اجتماعی منتشر شده‌ است، 37 نماینده مجلس در اردیبهشت‌ماه جمعا یک میلیارد و 335 میلیون ریال (133 میلیون و 500 هزار تومان) از سازمان تامین اجتماعی، مبالغی را به عنوان هدیه دریافت کرده‌اند.

این هدیه برای هر کدام از 37 نماینده چیزی نزدیک به 3 میلیون و 600 هزار تومان می‌شود. مدافعان دریافت هدایا می‌گویند که نمایندگان این هدایا را برای مراجعان خود در شهرستان‌ها هزینه کرده‌اند.

در سازوکار نظارتی داخل مجلس، کمیته نظارت بر نمایندگان دریافت هرگونه هدیه نقدی یا غیرنقدی غیرمتعارف از اشخاص حقیقی، حقوقی، خصوصی یا عمومی و دولتی داخلی یا خارجی با هر عنوان توسط نماینده را ممنوع می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.