۷۷۲ روزنامه‌نگار خواستار بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران شدند

بیش از ۷۷۰ خبرنگار و روزنامه‌نگار در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران شدند.
F8177F6F-F591-4454-95C6-51D65314D6A2_w640_r1_s_cx0_cy14_cw0
به گزارش خبرگزاری‌های ایسنا و ایلنا، ۷۷۲ روزنامه‌نگار با اشاره به وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی، از او تقاضا کرده‌اند تا با صدور «دستور»، روند بازگشایی این انجمن را «تسریع» کند.
این روزنامه‌نگاران افزوده‌اند که انتظار داشتند «بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به عنوان یکی از اقدامات انجام شده در کارنامه ۱۰۰ روز اول فعالیت دولت تدبیر و امید اعلام می‌شد» و از اینکه «این اتفاق به هر دلیلی رخ نداد»، ابراز تاسف کرده‌اند.
این روزنامه نگاران ابراز امیدواری کرده‌اند که «پیش از پایان صد روز دوم دولت»، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران بازگشایی شود تا «نسیم تدبیر و امید بیش از هر زمانی در کالبد روزنامه‌نگاری کشور دمیده شود.»
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران که در آغاز روی کار آمدن دولت محمد خاتمی در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد، چند ماه پس از آغاز دولت دوم محمود احمدی‌نژاد در سال ۸۸، با فشار وزارت کار و امور اجتماعی و به حکم سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران تعطیل شد.
حسن روحانی در نخستین نشست خبری خود با رسانه‌ها پس از انتخاب به عنوان رییس دولت یازدهم وعده داد که «نه تنها» انجمن صنفی روزنامه‌نگاران بلکه «همه انجمن‌ها را باید بر اساس قانون فعال کرد» زیرا به گفته او «انجمن‌ها بهترین راه برای حل مسائل هر صنف است.»
علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تاکنون چند بار وعده داده که به مشکلات انجمن صنفی روزنامه‌نگاران رسیدگی و این انجمن بازگشایی خواهد شد که تا کنون این وعده ها عملی نشده است.
در حالی که فشار بر روی اهالی مطبوعات در زیر سایه دولت یازدهم هنوز ادامه دارد حسن روحانی در گزارش عملکرد صد روزه خود مدعی شده بود بسیاری از ممنوعالقلم ها در دولت وی
صریح القلم شده اند.

دیدگاه شما چیست؟