«۱۰ مسئول مبارزه با فساد» در کشور به اتهام فساد بازداشت شدند

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، از بازداشت بیش از ۱۰ نفر از مدیران و روسای شعبه و مستشاران سازمان تعزیرات حکومتی که به گفته او «در پرونده‌ها به فساد، انحراف و خطا آلوده شدند»، خبر داده است.
download (4)
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، آقای پورمحمدی روز یکشنبه ۱۳ بهمن با معرفی خود به عنوان «وزیر ضد فساد»، گفته است: «متاسفانه در سازمان تعزیرات حکومتی به ویژه اداره کل استان تهران، تعدادی از همکاران در پرونده‌ها به فساد، انحراف و خطا آلوده شدند که در این راستا بیش از ۱۰ نفر از آنها بازداشت شدند که این افراد از مدیران،‌ روسای شعبه و مستشاران بوده‌اند.»
خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، به نقل از وزیر دادگستری گزارش داده که در برخی شعب سازمان تعزیرات حکومتی، «ناسلامتی وجود دارد و با دریافت و پرداخت رشوه و یا به علل دیگر احکام ناصحیح صادر می‌شود و حقوق بیت‌المال و مردم ضایع می‌شود.»
پورمحمدی گفته که این افراد شناسایی و دستگیر شدند و «اعترافات متعددی درمورد تخلفات خود» بیان کرده‌اند.
سازمان تعزیرات حکومتی که زیر نظر وزارت دادگستری قرار دارد، از نهادهای اصلی مبارزه با فساد و تخلفات اقتصادی در ایران است.
ایران یکی از فاسدترین دولت‌ها در جهان از نظر فساد دولتی و اقتصادی است. شفافیت بین‌المللی که مقر آن در آلمان است، در آخرین گزارش سالانه خود که دوازدهم آذر امسال  منتشر شد، ایران را از میان ۱۷۷ کشور با ۲۵ امتیاز (از صد امتیاز) در رتبه ۱۴۴ جهان از نظر فساد اداری قرار داد که نشان دهنده ۱۱ پله سقوط در مقایسه با سال ۲۰۱۲ میلادی است.
خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز به نقل از آقای پورمحمدی گزارش داده که «عددهای فساد این افراد بالا است و ما از این بابت متاسف هستیم، اما باید گفت این اعداد با آن اعدادی که امروز از پرونده‌های فساد در کشور مطرح می‌شود فاصله زیادی دارد.»
وزیر دادگستری از اینکه «چنین پرونده‌های فسادی» در ایران وجود دارد نیز ابراز تاسف کرده است.

دیدگاه شما چیست؟