اردوغان قبل از انتخابات، رئیس‌جمهور شد

پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه نخست وزیر فعلی ترکیه به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور تعیین و معرفی شد.

ER

به گزارش سازمان جوانان پان ایرانیست به نقل از تسنیم؛ محمد تنال نماینده حزب ملت جمهوری مخالف از شهر استانبول از وقوع یک رسوایی سیاسی بسیار بزرگ در کشور خبر داد.

این نماینده حزب ملت جمهوری ترکیه در این باره گفت: از هم اکنون به وضوح می توان دید که وزارتخانه های کشور تا چه اندازه در حال حمایت از نامزدی رجب طیب اردوغان نخست وزیر کنونی ترکیه برای تصدی سمت ریاست جمهوری این کشور هستند.

خبرگزاری دوگان ترکیه هم در این باره اعلام کرد: قرار است به نهاد عدالت در استانبول شکوائیه‌ای تقدیم شود و نسبت به اقدام وزارت آموزش ملی ترکیه درباره چاپ کتب درسی آن هم یک ماه پیش از موعد مقرر اعتراض شود، چرا که در این کتاب ها رسماً اردوغان به عنوان رئیس جمهوری جدید ترکیه منصوب شده است، این درحالی است که هنوز دور نخست از انتخابات ریاست جمهوری ترکیه هنوز برگزار نشده است.

تنال در این باره اعلام کرد: در صفحه 106 از یکی از این کتاب های درسی اسامی روسای جمهوری ترکیه از بدو تاسیس این جمهوری تا سال جاری را ذکر کرده است که برای سال 2014 نام رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهوری سال جاری ترکیه معرفی و منصوب شده است.

در این کتاب درسی نام و دوره ریاست جمهوری هریک از روسای جمهور به ترتیب ذکر شده اولین رئیس جمهور ترکیه مصطفی کمال آتاتورک است و رئیس جمهوری یازدهم نیز عبدالله گل معرفی شده و در پایان نیز رجب طیب اردوغان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه به عنوان دوازدهمین رئیس جمهور این کشور انتخاب و منصوب شده است ! و در برابر نامش سال 2014 نگارش شده است.

این اقدام وزارت آموزش ملی ترکیه خشم گروه ها و احزاب سیاسی مخالف نظام کنونی و حرب حاکم را برانگیخته است حتی برخی از اقشار جامعه نیز در این باره اعتراض خود را اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *