وزیر دفاع: به آژانس اجازه بازدید از پارچین را نمی‌دهیم

حسین دهقان، وزیر دفاع دولت یازدهم روز شنبه ۱ شهریور اعلام کرد که ایران اجازه‌ی بازدید از تاسیسات “پارچین” را به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نخواهد داد.

0,,17873288_303,00

دهقان که در نشست خبری به مناسبت روز ملی “صنعت دفاعی کشور” سخنرانی می‌کرد، تاکید کرد که بازرسان آژانس پیش از این از “پارچین” بازدید و نمونه‌برداری کردند. او اضافه کرد:«دلیلی نیست تا به بازرسان اجازه‌ی بازدید مجدد داده شود.»

وزیر دفاع ایران همچنین تاکید کرد که ایران هیچ اطلاعاتی از دانشمندان اتمی ایران را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نخواهد داد.

گفتنی است یوکیو آمانو، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سفر هفته‌ی گذشته‌ی خود به تهران بار دیگر خواستار دسترسی بازرسان به تاسیسات “پارچین” شد.

علی‌اکبر صالحی، رئیس آژانس انرژی اتمی ایران هفته‌ی گذشته بعد از دیدار آمانو از تهران انتقاد کرد که تعداد سوال‌های آژانس درباره‌ی چاشنی‌های انفجاری ایران از ۱۳ سوال به بیش از ۶۰ سوال رسیده است.

با توجه به اظهار نظرهای اخیر و عدم توافق مذاکره کنندگان ایرانی و غرب در آخرین دور مذاکرات هسته ای، پیش بینی می شود متاسفانه روند این مذاکرات به بن بست رسیده و تیم مذاکره کننده ایرانی نتوانسته دستاورد قابل توجهی در این مذاکرات برای ایران بدست آورد.

گفتنی است محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت یازدهم نیز روز گذشته برداشته شدن تحریم های اقتصادی علیه ایران را امری دشوار ارزیابی کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *