رادار ۲۵۰۰ کیلومتری «سپهر» رونمایی شد

فاز اول رادار برد بلند سپهر در یک قطاع با حضور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا با موفقیت تست و ارزیابی شد.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی، فاز اول رادار برد بلند سپهر در یک قطاع با حضور امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی و امیر شهرام معاون اجرایی قرارگاه و جمعی از نخبگان، طراحان و مسئولین در مدار عملیاتی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشوربا موفقیت تست و ارزیابی شد.
امیر شهرام معاون اجرایی و سخنگوی قرارگاه پدافند هوایی در حاشیه این مراسم گفت: به لطف خداوند متعال و همت و تلاش جوانان متخصص در قرارگاه پدافند هوایی همانگونه که وعده شده بود رادار کیهانی سپهر با بردی بیش از 2500کیلومتر به عنوان مکمل رادارهای مراقبتی و کنترلی حوزه کشف و به منظور اجرای اصل پدافند در عمق پس از انجام تست های موفقیت آمیز سر انجام در یک قطاع با موفقیت کامل ارزیابی شد و برای اولین بار اطلاعات دریافتی آن جهت بهره برداری در شبکه یکپارچه قرارگاه پدافند هوایی با موفقیت مورد استفاده قرار گرفت.
معاون اجرایی قرارگاه پدافند هوایی در تشریح ویژگیهای این رادار گفت: این رادار یک رادار برد بلند است که اهداف رادار گریز با سطح مقطع بسیار پایین را کشف و قابلیت شناسسایی تمامی اهداف در ارتفاع پست، ارتفاع متوسط و ارتفاع بالا را دارد و اهداف ریز پرنده، موشکهای بالستیک و نیمه بالستیک و نیز موشکهای کروز به راحتی توسط این رادار کشف وشناسایی می شوند.
وی اضافه کرد: به وسیله این رادار می توان تهدیدات احتمالی علیه جمهوری اسلامی ایران را در فاصله بسیار دورتر از مرزها کشف و رصد کرد که این امر زمان تصمیم گیری را بیشتر خواهد کرد.
شهرام در پایان تصریح کرد: ساخت و بکار گیری چندین سامانه جدید راداری در سالهای گذشته در مجموعه قرارگاه پدافند هوایی نشان از پویای و رشد در قرارگاه پدافند هوایی است واین امر امروز پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران را به یک مجموعه مقتدر و هوشیاردر سطح منطقه تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *