اردوغان نگران زهر در کاخ سفید آنکارا

همزمان با سفر رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به عربستان برای انجام حج عمره و دیدار با مقامات سعودی، اخبار و گزارش‌هایی جدید ازکاخ سفید نوساز اردوغان – مقر جدید ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا – در رسانه‌های ترکیه منتشر شده است.

0,,18291264_303,00

به گزارش عصر ایران و بر اساس این گزارش‌ها غذاهایی که برای صبحانه، ناهار و شام اردوغان در قصر تهیه می‌شود از سوی یک اکیپ پزشکی – امنیتی پیش از سرو شدن تست می‌شوند تا آلوده به سم نباشند.

همچنین دکتر «جودات اردول» نماینده حزب حاکم عدالت و توسعه از شهر آنکارا در مجلس ترکیه گفته است یک تیم پزشکی ۵ نفره با تجهیزات کامل در بخشی از قصر نوساز اردوغان به منظور مداوای فوری رییس جمهور ترکیه مستقر شده است. بر اساس گزارش‌ها اردول که خود پزشک است مسئولیت این تیم پزشکی را بر عهده دارد.

بر اساس مصاحبه جودات اردول با روزنامه حریت ترکیه، تمامی خوراک‌ها و حتی آب آشامیدنی اردوغان پیش از مصرف از سوی تیم‌های کار‌شناسی تست می‌شوند.

این نماینده مجلس از حزب حاکم گفته است: «آب آشامیدنی اردوغان پیش از نوشیده شدن از لحاظ وجود عناصر باکتریایی، شیمیایی، فلزات سنگین و مواد رادیو اکتیو آزمایش می‌شوند تا آلوده نباشند. این تست‌ها هم در داخل کشور و هم در مسافرت‌های خارجی اردوغان در دیگر کشور‌ها اعمال می‌شود.

بر اساس اعلام این نماینده مجلس ترکیه:«در دنیا شکل سوء قصد‌ها تغییر کرده و دیگر کمتر ترور فیزیکی انجام می‌شود بلکه بیشتر ترور‌ها این روز‌ها به وسیله‌هایی چون آلوده کردن مواد غذایی و آشامیدنی صورت می‌گیرد.»

این نماینده می‌افزاید:«در تیم پزشکی مخصوص ۵ نفره اردوغان که در کاخ سفید مستقر شده است متخصصان، مواد غذایی و آشامیدنی را تست می‌کنند. آنالیزهای منظم و مرتب مواد غذایی و آشامیدنی تنها در آنکارا انجام نمی‌شود بلکه به طور منظم به آزمایشگاه‌های مجهزی به استانبول فرستاده می‌شود. البته در قصر هم در حال ساخت یک بخش آنالیز و تست مواد غذایی هستیم.»

بر اساس اعلام سرتیم پزشکی اردوغان در کاخ سفید همه مواد غذایی و آشامیدنی و مواد مصرفی در قصر حتی پودرهای لباسشویی و ظرفشویی و… از مکان‌هایی مخصوص و تایید شده خریداری می‌شود و پس از خرید از سوی تیم‌هایی مورد بازرسی محتوایی قرار می‌گیرد.
طبق اعلام دکتر جودات اردول اقداماتی که برای محافظت از جان اردوغان در برابر سوء قصد‌های احتمالی صورت می‌گیرد، اقدامات عجیب و غریبی نیست بلکه برای غالب سران و رهبران دنیا اعمال می‌شود.

ساخت قصر نوساز اردوغان در شهر آنکارا در ماه‌های گذشته یکی از سوژه‌های جنجالی رسانه‌ها و محافل سیاسی ترکیه بوده است. مخالفان حکومت ساخت این کاخ را که بیش از ۶۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته به باد انتقاد گرفته و به عنوان اسراف و تحمیل هزینه بر مالیات دهندگان ترکیه‌ای دانسته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *