«ارتش آزاد سوریه» از انتقال مقر فرماندهی خود از ترکیه به خاک سوریه خبر داد

«ارتش آزاد سوریه» از انتقال مقر فرماندهی خود از ترکیه به خاک سوریه خبر داد

 

«ارتش آزاد سوریه»، از گروه های مسلح مخالف حکومت بشار اسد،  اعلام کرده است که مقر فرماندهی خود را از ترکیه به مناطق«آزاد شده در داخل خاک سوریه» منتقل کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ریاض الاسد، فرمانده ارتش آزاد سوریه ، روز شنبه در ویدئویی که در سایت «یوتیوب»  قرار داده شده، گفته است:پس از برنامه موفقیت آمیز تامین امینت مناطق آزاد شده در (داخل خاک سوریه)فرماندهی ارتش آزاد سوریه به مناطق آزاد شده منتقل شده است.

یک منبع نزدیک به فرمانده ارتش آزاد سوریه به خبرگزاری رویترز گفته است ریاض اسد دو روز پیش وارد خاک سوریه شده است.

این منبع همچنین گفته است: «برنامه این است که به زودی فرماندهی ارتش آزاد سوریه یا در ادلب یا در حلب مستقر شود.»

طبق این گزارش انتقال مرکز فرماندهی ارتش آزاد سوریه به داخل این کشور دو هفته طول خواهد کشید.

به گزارش رویترز، ارتش آزاد سوریه یکی از مهم ترین گروه های مسلحی است که برای  سرنگونی بشار اسد رییس جمهوری سوریه مبارزه می کند.

طبق این گزارش، به رغم این که کشور های غربی خواهان سرنگونی بشار اسد هستند اما در عین حال نگران مسلح کردن گروههای شورشی با دیدگاههای متفاوت  هستند. در همین زمینه،  دیپلمات های غربی گفته اند که خواهان مشخص شدن وضعیت فرماندهی گروه های مسلح مخالف در سوریه هستند. 

خبرگزاری رویترز اضافه کرده است، ترکیه که هم اینک میزبان بیش از ۸۰ هزار  پناه جوی سوری است با فشارهایی برای فاصله گرفتن از بحران سوریه روبه رو است.

در همین حال شاهدان عینی گفته اند که یک جنگنده نیروی هوایی سوریه  توسط شورشیان در استان ادلب سرنگون شده است .

به گزارش خبرگزاری رویترز، شاهدان عینی گفته اند، به دنبال حمله مخالفان به یک پایگاه ارتش در شهر اتریب در استان ادلب حمله کردند و  هنگامی که این جنگنده برفراز مواضع نیروهای شورشی در حال پرواز بود هدف قرار گرفته شد.

فعالان سوری می گویند، از آغاز ناآرامی ها در سوریه از ۱۸ ماه پیش تاکنون  دست کم ۲۷ هزار نفر کشته شده اند که اکثر کشته شدگان را شهروندان غیر نظامی تشکیل می دهند.

به گزارش رویترز، عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی مناطقی در حومه دمشق روز شنبه همچنان ادامه داشته و برخی از شاهدان عینی در منطقه حجره الاسود گفته اند نیروهای امنیتی خانه های آنها را به آتش کشیده اند.

طبق این گزارش اجساد شماری از کشته شدگان  برای شناسایی آنها در بیمارستان  فلسطینی ها در حجره الاسود قرار داده شده بود. کارکنان این بیمارستان گفته اند که تعداد اجساد بیش از  ۶۰ جنازه بوده است.

دیدگاه شما چیست؟