عملیات مرگبار داعش در افغانستان

حمله تروریستی مرگباری امروز در شهر جلال‌آباد افغانستان رخ داد که بر اثر آن تعداد زیادی کشته و مجروح شدند. ساعاتی پس از این حمله گروه تروریستی داعش مسوولیت این عملیات را به عهده گرفت.

khabaronline-409853

به گزارش سازمان جوانان پان ایرانیست، این حمله انتحاری توسط یک موتورسوار مقابل شعبه یک بانک در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار روی داد. این بانک، بانکی بوده که کارمندان دولتی حقوق خود را از آن دریافت می‌کردند.

پس از این عملیات تروریستی، در حالی که طالبان دست داشتن در این عملیان را ردکرد، گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و فردی به نام ” شاد الله شاهد ” که در پایگاه های اجتماعی خود را به عنوان سخنگوی داعش در منطقه معرفی کرد، گفت که این حمله از سوی یکی از اعضای داعش اجرا شد و به کشته شدن شمار زیادی از کارکنان دولتی منجر شد.

این حمله مرگبار تا کنون به کشته شدن حداقل 75 تن که اکثر آنها کارمند بوده و زخمی شدن بیش از 100 نفر منجر شد.

” نجيب الله كاماوال ” مدیر بخش بهداشت ننگرهار گفت که اجساد 33 نفر پس از این حمله به بیمارستان منتقل شد. وی افزود که تعداد مجروحان از صد نفر تجاوز کرده است و به علت وخامت اوضاع زخمی ها، احتمال افزایش تعداد تلفات وجود دارد.

گفتنی است حدود یک ماه پیش دفتر ریاست جمهوری افغانستان، برای اولین بار حضور داعش را در این کشور تایید کرد و گفت افغانستان برای مقابله با این گروه برنامه‌ریزی کرده است.

1 دیدگاه برای «عملیات مرگبار داعش در افغانستان»

  • آوریل 18, 2015 در t 4:14 ب.ظ
    Permalink

    لعنت به لشکر جهل و سیاهی و تباهی که ایرانشهر را به خاک و خون کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.