تشديد ركود در بخش مسكن بر اثر سياست هاى غلط دولت

حسن محتشم، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه سیاست انقباضی و کنترل نقدینگی باعث رکود صنایع و به خصوص بخش مسکن شده است، گفت: ادامه این روند از سوی دولت موجب بیکاری بیشتر و تعطیلی کارخانه‌ها خواهد شد.
او همچنين افزود:

قيمت واحدهای مسکونی کوچک در 3 سال گذشته معادل نرخ تورم رشد داشته است، اما در خصوص واحدهای لوکس باید اذعان کنم که تا حدودی به دلیل کاهش قدرت خرید متقاضیان، دارندگان این واحدهای مسکونی از قیمت‌های پیشنهادی خود پایین آمده‌اند

وى در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان از هم‌اکنون در خصوص قیمت مسکن در سال 96 پیش‌بینی کرد، اظهار داشت: قیمت مسکن تابعی از شرایط حاکم بر اقتصاد کلان کشور است، بنابراین مسکن نمی‌تواند به تنهایی تصمیم‌گیر باشد، تحولات قیمت مسکن تابعی از شرایط و تحولات حاکم بر اقتصاد کلان کشور است.

دولت در 3 سال گذشته به دلیل اعمال سیاست‌های انقباضی و کنترل نقدینگی سعی بر کاهش نرخ تورم داشته است، اما همین اقدامات اگرچه تورم را تا حدودی کنترل کرده اما باعث شده است بیکاری و رکود صنایع و مسکن افزایش یابد.

اگر دولت این روند را ادامه دهد، بیکاری بیشتر و بخش مسکن هم از رکود خارج نخواهد شد، چرا که بخش مسکن تابعی از شرایط حاکم بر اقتصاد كشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.