بیانیه ی چهار تن از ملی گرایان زندانی در پیرامون حوادث بحرین

کمیته مدافعان حقوق بشر ایران : ابوالفضل عابدینی ، شاهین زینعلی ، پیمان عارف ، حسین رونقی ملکی ، ۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰اوین ، طی بیانیه ای مشترک ضمن اعتراض به سکوت دولت ایران در خصوص مظالم روا داشته شده بر اقلیت ایرانی الاصل ساکن بحرین ، دولت ایران را به دلیل به دلیل کارنامه غیر قابل دفاع خویش در قبال شهروندان خود ، امکان دفاع و حمایت از جنبش دموکراسی خواهانه بحرینفاقد صلاحیت جهت احقاق حقوق ملت بحرین دانستند .
متن کامل این بیانیه مشترک که لحظاتی پیش به کمیته مدافعان حقوق بشر ارسال شده است به شرح ذیل می باشد :
طی دهه ها جدایی بحرین از کشور ما خاندان آل خلیفه بر آن حکمرانی کرده وبه صورتی نژاد پرستانه و سرکوبگرانه بر آن استیلا داشته اند . دهه هایی که درآن تمام تلاش ممکنه از سوی حاکمان بحرینی صورت گرفته تا با تغییر
چگالی جمعیتی ترکیب قومی نژادی آن از ایرانی عرب به سعودی عرب تغییر یابد حدیث غم انگیز و درد ناک کوچاندن ایرانیان و شیعیان بحرین ، آن هم در حالی که نظام جمهوری اسلامی ایران همواره خود را به عنوان مهمترین و بلکه یگانه قدرت بلا منازع منطقه خلیج فارس معرفی می کرده است و متاسفانه در همین حال از امکان حمایت موثر ازجمعیت تحت ستم ایرانی تبار بحربن نیز محروم بوده ، خود داستانی پر غصه و طولانی است.
آری در این سالیان که متاسفانه سیاست خارجی ایران عملا خدمت موثری به این هموطنان سابق ایرانیان انجام نداده ، وحشیانه ترین و شقاوت مندانه ترین رفتار ممکنه از سوی حکومت آل خلیفه با ابشان صورت پذیرفته است!
و در حال حاضر نیز بار دیگر شهروندان تحت ستم این کشور با مطالبه دموکراسی و رفغ آپارتاید سیاسی – اجتماعی به پای خاسته اند ، دولت ایران به دلیل به دلیل کارنامه غیر قابل دفاع خویش در قبال شهروندان خود ، امکان دفاع و حمایت از جنبش دموکراسی خواهانه بحرین را از کف خویش برون می بیند.
رویداد های بحرین و تداوم حضور مردم در مقابل استبداد آل خلیفه می تواند درس عبرتی برای همه نظام های استبدادی اقتدار گرا باشد چرا که ایستادگی و پافشاریسیل خروشان مردم ، سر انجام موانعی که رژیم آل خلیفه در بحرین ایجاد کرده است را کنار می زند را کنار می زند و راه را برای قدرت رسیدن حاکمیت تحت اراده عمومی جامعه و خواست شهروندان فراهم سازد.
آن هنگام دور نخواهد بود و کسانیکه هم اینک در مقابل شهروندان بحرینی ایستاده و یا نسبت به خواست های ایشان سکوت نموده اند را جز روسیاهی باقی نخواهد ماند!
این شرایط البته برای دولت های غربی به ویژه اتحادیه اروپا و ابالات متحده آمریکا باید مهم وحیاتی ارزیابی شود ،چه اگر قدرت های غربی می توانند با جنبش های دموکراسی خواهانه در تونس ، مصرو حتی لیبی همراهی کنند ، ابن انتظار می رود که حرکت مردم بحرین نیز مورد حمایت قرار گیرد!
در پایان ما زندانیان سیاسی که خود به جرم دموکراسی خواهی و ایران دوستی در محبس ناعادلانه گرفتاریم ، ازدولت ایران می خواهیم ابتدا ضمن رعایت و صیانت از حقوق شهروندب در قبال ملت ایران نسبت به پرداخت همه مطالبات به حق ایرانیان اقدام نموده ، تمام زندانیان سیاسی را آزاد نماید ، سپس با بکار گیری سیایت خارجی فعال و حتی در صورت لزوم مداخله بشر دوستانه درباره بحرین ، از جنبش دموکراسی خواهانه این شهروندان سابق که نه از طریق خواست دموکراتبک خویش از مام میهن جدا افتاده اند ، اقدام نماید .

ابوالفضل عابدینی ، شاهین زینعلی ، پیمان عارف ، حسین رونقی ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *