تداوم ناآرامی ها در سوریه و گلوله باران مناطق مسکونی توسط تانک ها

به گزارش رادیو فردا نیروهای امنیتی سوریه برای سرکوب مخالفان حکومت روز چهارشنبه شهرهای حمص و حاره را با تانک مورد حمله قرار دادند که در نتیجه آن دستکم ۱۹ تن کشته شدند.
فعالان حقوق بشر می‌گویند تانک‌های ارتش سوریه، چهارشنبه، مناطق مسکونی در دو شهر این کشور را گلوله‌باران کرده و دستکم ۱۹ نفر از معترضان سوری در نقاط مختلف این کشور کشته شده‌اند.

عمار قرابی، رئیس «سازمان ملی حقوق بشر در سوریه» به رویترز گفته است ۱۳ نفر در شهر حاره در ۶۰ کیلومتری شمال غربی درعا، مرکز اصلی مخالفان بشار اسد، جان باختند.

اکثر این افراد زمانی که تانک‌های ارتش سوریه چهار منزل مسکونی را گلوله‌باران کردند. یک کودک و یک پرستار نیز بر اثر شلیک گلوله جان باختند.

به گفته «سازمان ملی حقوق بشر در سوریه» دستکم پنج نفر دیگر بر اثر گلوله باران تانک‌های حکومت سوریه در حمص، سومین شهر بزرگ این کشور کشته شدند.

نیروهای امنیتی سوریه نیز روز چهارشنبه تظاهرات دو هزار دانشجوی هوادار دموکراسی را در شهر حلب، در نزدیکی مرز ترکیه، سرکوب کردند.

یکی از شهروندان حلب، به رویترز گفت نیروهای اطلاعاتی راه اصلی که مرکز شهر را به دانشگاه وصل می‌کند، مسدود کرده‌اند.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، پیشتر، حملات دولت سوریه به معترضان را وحشیانهخوانده بود.

به تازگی نیز جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت که دولت سوریه، هم‌پیمان خود ایران را سرمشق سرکوب معترضان و تظاهرات صلح‌آمیز قرار داده است.

بیش از ۷۵۰ نفر از معترضان سوری، از آغاز تظاهرات ضد دولتی که از اواسط مارس آغاز شد،کشته و هزاران نفر دیگر زندانی شده‌اند.

بشار اسد در هفته‌های اخیر،با فرستادن تانک و تیرانداز به شهرهای مختلف سوریه سرکوب مخالفان را تشدید کرده است.

حمله به مناطق مسکونی شیوه‌ای است که حافظ اسد، پدر بشار و حاکم سابق سوریه برای ریشه‌کن کردن معترضان در سال ۱۹۸۲ از آن استفاده کرد.

دولت سوریه توطئه خارجی را عامل ناآرامی‌های اخیر در این کشور اعلام کرده است؛ بشار اسد که از سال ۲۰۰۰ حکومت را در دست دارد با این حال بر لزوم اصلاحات در این کشور تأکید کرده است اما هشدار داده که دشمنان سوریه درصدد تضعیف این کشور هستند.
در همین رابطه فیلمی از معترضین که در حال به زیر کشیدن تصویر بزرگ بشار اسد دیکتاتور سوریه می باشند منتشر شده است است.

دیدگاه شما چیست؟