بزرگترین شرکت حمل و نقل جهان فعالیتش در سه بندر ایران را متوقف کرد

به گزارش رادیو فردا بزرگترین شرکت حمل و نقل دریایی جهان فعالیت های خود در چندین بندر ایران را متوقف کرده است که احتمالا در حمل و نقل مواد کالاهای اساسی غذایی به مقصد ایران اختلال های جدی ایجاد می کند. توقف فعالیت های این شرکت در همراهی با تحریم های یکجانبه آمریکا است.

گزارش خبرگزاری رویترز حاکی است، به دنبال قرار گرفتن نام شرکت حمل و نقل دریایی « تایدواتر میدل ایست» در فهرست مجازات های دولت آمریکا، شرکت «مرسک لاین» که بزرگترین شرکت حمل و نقل دریایی است، عملیات خود در بنادر ایران را متوقف کرده است.

این شرکت عملیات کشتی های سردخانه دار را هدایت می کند که کالاهای غذایی اساسی به مقصد ایران را حمل و نقل می کند. ایران به طور ویژه وابسته به واردات گندم، برنج و روغن نخل است.

توقف فعالیت های شرکت مرسک پس از آن اتخاذ شد که هفته گذشته ایالات متحده آمریکا شرکت «تاید واتر خاورمیانه» ایران را در فهرست تحریم های خود قرار داد و  موسسات آمریکایی را از انتقال محموله به مقصد بندرعباس بر حذر داشت که ۹۰ درصد عملیات حمل و نقل دریایی ایران در آن انجام می شود.

گزارش یاد شده حاکی است که شرکت مرسک در بنادر مختلف ایران فعالیت می کند و احتمالا کالاهای حمل شده توسط کشتی های این شرکت به دوبی ارسال و سپس بوسیله شرکت های دیگر دریایی به ایران انتقال پیدا کند.

مورتن انگلستافت، مدیر عملیاتی مرسک لاین در بیانیه ای اعلام کرده است: «مرسک لاین متعهد است که با تمام کنترل های مربوط به تجارت خارجی و تحریم ها همراهی کند.»

وی افزوده است: «در همین ارتباط، مرسک لاین تصمیم گرفته است تا امور تجاری از و به مقصد بندرعباس، بندر خمینی و عسلویه را متوقف کند.»

دیدگاه شما چیست؟