خنثی شدن طرح ترور آیت الله سیستانی

خنثی شدن طرح ترور آیت الله سیستانی 

 

 

اخبار رسیده از شهر نجف اشرف در عراق حاکی از آن است که نیروهای اداره مبارزه با تروریسم تابع استانداری نجف، روز گذشته طرح ترور مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله سید «علی سیستانی» را خنثی کردند.
در همین راستا یک منبع امنیتی عراقی که از که نیروهای اداره مبارزه با تروریسم است به خبرنگار الوعی گفت: نیروهای ما موفق شدند که یک فرد مسلح را که کمربند انفجاری دور کمر خود بسته بود و به منزل حضرت آیت الله سیستانی نزدیک شده بود را شناسایی و بازداشت کنند.
از سوی دیگر «حامد خفاف» سخنگوی دفتر حضرت آیت الله سیستانی نیز با تأیید این خبر گفت: ظهر روز یکشنبه یک مرد 39 ساله ساکن شهر نجف تلاش کرد حضرت آیت الله سیستانی را در منزلش ترور کند.
«خفاف» در ادامه افزود: پس از بررسی دقیق موضوع و بازجویی از این مرد، مشخص شد که او مدتی از نیروهای حراست خارج از منزل حضرت آیت الله سیستانی بوده از همین رو توانسته بود به راحتی خود را به نزدیکی منزل برساند.
سخنگوی دفتر حضرت آیت الله سیستانی همچنین گفت: وی اخیرا بارها و بارها تلاش کرده بود خود را به داخل منزل حضرت آیت الله سیستانی برساند و همواره می گفت می خواهد با ایشان دیدار کند تا برای انجام عمل جراحی دخترش در هندوستان، از ایشان کمک نقدی بگیرد. وی می گفت برای انجام این عمل جراحی به 10 میلیون دینار عراقی پول نیاز دارد، اما حجة الإسلام سید «محمدرضا سیستانی» فرزند مرجع عالیقدر با انجام چنین دیدار مخالفت می کرد زیرا می گفت “این روزها حال حضرت آیت الله سیستانی خیلی مناسب نیست”.
«حامد خفاف» در ادامه گفت: به نظر می رسد مخالفت بیت حضرت آیت الله سیستانی با دادن این مبلغ، موجب گردید که این مرد تصمیم به ترور این مرجع عالیقدر بگیرد اما بحمدالله تلاش او ناکام ماند و نیروهای امنیتی موفق شدند در وقت مناسب او را شناسایی و بازداشت کنند.
گفته می شود که استانداری نجف اشرف با انتشار این خبر مخالفت ورزیده زیرا معتقد است که با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، ممکن است اوضاع نجف ناامن و بی ثبات گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *