علی مطهری از برکناری یک معاون و یک مدیر کل وزارت اطلاعات خبر داد

علی مطهری، نماینده مجلس، روز شنبه ۲۳ آذرماه در بیانیه ای اعلام کرده که به دنبال تحقیقات درباره نصب دستگاه شنود و دوربین فیلمبرداری در دفتر کارش در ۵ ماه پیش، یک معاون و یک مدیرکل وزارت اطلاعات در ارتباط با این پرونده از سمت خود برکنار شده‌اند.

 

وزارت اطلاعات
علی مطهری در این بیانیه که در وب سایت شخصی خود منتشر کرده، نوشته است در دهم آذرماه سال جاری در جلسه ای به دعوت وزارت اطلاعات و با حضور محمود علوی، وزیر اطلاعات،  و یکی از معاونان این وزراتخانه حضور یافته است.

این نماینده مجلس گفته است: در این جلسه به من اطلاع داده شد که «کارگذاری دستگاه شنود در دفتر کار اینجانب – همان طور که حدس می زدم- با هدایت یکی از معاونان مدیریت قبلی وزارت اطلاعات توسط چند تن از افراد زیر مجموعه او با انگیزه سیاسی انجام شده است و آن معاون و مدیر کل او هر دو از کار برکنار شدند و پرونده آنها مطابق مقررات داخلی وزارت اطلاعات در دست بررسی برای صدور حکم است.»

آقای مطهری ۲۲ تیرماه از کار گذاشتن «دستگاه‌های مختلف استراق سمع و فیلمبرداری» در دفتر کار «خارج از مجلس» خود خبر داده بود. به گفته وی، در تصاویر به دست آمده از این تجهیزات، «تصویر فردی که آن را نصب می‌کند، به وضوح دیده می‌شود و تصویر دو نفر دیگر از ۹ نفر متجاوز به حریم این ملک نیز تا حدودی واضح است».

در بیانیه روز شنبه علی مطهری همچنین آمده است: که افراد برکنار شده « به نادرستی کار خود اعتراف کرده و متنبه شده اند. اسامی این افراد – هرچند مستعار- نزد اینجانب محفوظ است.»

وی اضافه کرده است:«ضمنا در تاریخ ۹/۲۱/ ۹۲ وسائل شنودی که در دفتر اینجانب کشف و ضبط شده بود با یک دستگاه گوشی تلفن همراه و دستگاه DVR  دوربین ورودی ساختمان که روز بعد آن ماجرا توسط افراد مذکور برای محو تصاویر آن به سرقت رفته بود مبادله شد. »

علی مطهری تصریح کرده است که در این جلسه،  محمود علوی و معاون وی تاکید کرده اند که « در دولت یازدهم گفتمان وزارت اطلاعات تغییر کرده  واین روشها  شرعا و قانونا مردود و مورد نکوهش است.»

به نوشته روزنامه اعتماد در روز دوشنبه هفته گذشته علی مطهری در جلسه پرسش و پاسخ در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در پاسخ به سوالی در خصوص به کارگذاشتن دستگاه شنود در دفترش گفته بود:«از آنجا که مانندهمه نمایندگان مجلس، سیاسیون زیادی به دفتر کار او رفت و آمد می کنند، از جمله دراویش گنابادی و خانواده های سیاسیون سال ۸۸، نسبت به او حساسیت بوجود آمد و دو بار در دفتر کار او دستگاه شنود کار گذاشته شد.»

دیدگاه شما چیست؟