اعلام حالت فوق ​العاده در الجزایر، تونس و مغرب با افزایش حملات سلفی ها

پایگاه اطلاع رسانی نهرین نت روز چهارشنبه گزارش داد؛ در پی افزایش این احتمال که گروه های سلفی از 11 فروند هواپیمای در اختیار گرفته در فرودگاه لیبی از آنها برای حملات انتحاری استفاده کنند، کشورهای الجزایر، تونس و مغرب حالت فوق العاده امنیتی اعلام کردند.

d65d7862-a381-4ac8-b9a1-76a1f19b774c_4x3_690x515

به گزارش ایرنا، روزنامه الجزایری الخبر روز چهارشنبه با انتشار این خبر افزود: شبه نظامیان اسلامی سلفی وهابی در لیبی کنترل 11 هواپیمای غیر نظامی مستقر در فرودگاه طرابلس را به دست گرفتند و تهدید کردند که از آنها برای حمله به اهداف مختلف استفاده خواهند کرد.

این روزنامه نوشت: الجزایر، تونس و مغرب در پی حوادث فرودگاه طرابلس در لیبی و به دست گرفتن کنترل 11 هواپیمای غیر نظامی دراین فرودگاه، حالت فوق العاده اعلام کرده اند؛ به ویژه آنکه برخی گزارش ها حاکی است گروه های جهادی تهدید کرده اند از این هواپیماها برای حملات هوایی و هدف قرار دادن نهادهای حساس در سه کشور مذکور مانند حملات 11 سپتامبر استفاده خواهند کرد.

روزنامه الجزایری نوشت که بر اساس گزارش منابع اروپایی، به احتمال زیاد افراد مسلح سلفی عمداً در این هواپیماها مواد انفجاری قرار خواهند داد تا علیه اهداف مشخص شده استفاده کنند.

این درحالی است که فرماندهان کشورهای الجزایر، تونس و مغرب اقدامات امنیتی احتیاطی در مقابله با هر گونه حمله احتمالی اتخاذ کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *