نهاد فدرال آمریکایی خواستار وضع تحریم‌های جدید «حقوق بشری» علیه ایران شد

یک نهاد فدرال آمریکایی در تازه‌ترین گزارش خود با متهم کردن جمهوری اسلامی به نقض حقوق بشر، از کنگره و رئیس‌جمهور آمریکا خواست تحریم‌های جدیدی در این زمینه علیه ایران وضع کنند.

به گزارش سازمان جوانان حزب پان ایرنیست به نقل از فارس، یک سازمان دولتی در آمریکا در گزارشی که به تازگی درباره آزادی‌های مذهبی منتشر کرده دولت ایران را به نقض حقوق بشر و آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی متهم کرده است.

به گزارش فاکس نیوز، «کمسیون آمریکایی آزادی‌های مذهبی کشورها» که یک نهاد دولت فدرال آمریکا است در گزارش سال 2015 خود از قانونگذاران آمریکایی خواسته تحریم‌های جدیدی در زمینه حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی وضع کنند. این نهاد آمریکایی همچنین از باراک اوباما خواست برای انجام این اقدام پیشقدم شود.

اعضای «کمیسیون آمریکایی آزادی‌های مذهبی در کشورها» را رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران هر دو حزب در مجلس سنا و مجلس نمایندگان تعیین می‌کنند. وظیفه این نهاد، جمع‌آوری «حقایق» و موارد مربوط به نقض آزادی‌های مذهبی در سطح بین‌المللی و ارائه توصیه‌هایی به رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و کنگره است.

این گزارش همچنین مدعی شده وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران از زمان روی کار آمدن دولت «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران بدتر شده است.

در سند منتشر شده این نهاد آمریکایی ادعا شده است: «از زمانی که رئیس‌جمهور روحانی در آگوست 2013 روی کار آمده شمار اقلیت‌های مذهبی که به خاطر ابراز عقایدشان در زندان هستند افزایش یافته است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.