بیانیه ائتلاف دانشجویان آزادیخواه ملی به مناسبت فرارسیدن 16 آذر، روز دانشجو

به نام خداوند جان و خرد

به نام ایران؛ و به نام دانشجوی ایرانی که ندای حق طلبی اش دمی خاموشی نمی گیرد.و باز هم به نام دانشجو. آن دانشجو که خزیده در گوشه سلولی تنگ و تاریک روز بزرگداشتش را سر می کند.

 هم میهنان،جوانان و دانشجویان سرزمین اهورایی ایران

در این یکماهی که بین تجمع پرشکوه جوانان و دانشجویان در سیزدهم آبان امسال تا شانزدهم آذر فاصله بود،آنانی که چندیست کابوس بیداری ما را خواب می بینند از هیچ کوششی برای عقیم کردن جنبش سبز ملت ایران فروگذار نکردند. شانزدهم آذر ماه در چند سال گذشته همواره فرصتی برای اعتراض دانشجویان به پایمال شدن حقوق این قشر و دفاع از دیگر اقشار سرکوب شده اجتماع ایران بوده است. دانشجویان نیز در اوج خمودگی و سرخوردگی چندساله اخیر توده های اجتماع ، همواره سعی در روشن نگه داشتن مشعل حق طلبی و آزادیخواهی داشتند. اکنون که چند صباحی است یخ های آن سرخوردگی چونان برف در برابر تابش خورشید آگاهی و بیداری آب گشته ، بدیهی است که دانشجو و دانشگاه از پیش قراولان جنبش سبز ایران باشند و نگاهی به تجربه چند ماه گذشته جنبش سبز به روشنی این مدعا را نمایان می سازد.

از مدتها پیش نیز قابل پیش بینی بود که در آستانه روز دانشجو فشار بر دانشجویان و به خصوص فعالان دانشجویی از هر طیف و گروه از دانشجویان ملی گرا و لیبرال گرفته تا گروههای چپ دانشجویی و انجمن های اسلامی به شدت افزایش یابد. موج احضارها به کمیته های انظباطی و نهادهای امنیتی خارج از دانشگاه و همچنین بازداشت های گسترده فعالان دانشجویی در یکماه گذشته نشان از تلاش تمامیت خواهان برای فرونشاندن اعتراضات این قشر داشت. چرا که فریاد رسای دانشجویان در این روز روح تازه ای به کالبد زخم خورده جنبش سبز ملت ایران خواهد دمید.امری که بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز است تا پویایی آن حفظ شود.

دانشجویان آزادیخواه ملی ، ضمن شادباش این روز به تمامی دانشجویان و به خصوص دوستان و همکلاسی هایمان که در این روز نه در کنار ما که در زنداند ، اعلام می دارند: آنجا که همدلی و همراهی دانشجویان بر سر آرمانهای مشترک ملی و آزادیخواهانه ، ستون هرگونه فعالیت داشجویی باشد ؛ اقتدارگرایان مجبور به عقب نشینی اند و امروز ما شاهد این همدلی نه تنها در بین فعالان دانشجویی که در میان بدنه دانشجویان در دانشگاههای سراسر کشور هستیم و از این رو است که هرگونه اقدام صورت گرفته برای مقابله با خیزش دانشجویان محکوم به شکست است.

 

 

                                                                                            پاینده ایران

                                                                               ائتلاف دانشجویان آزادیخواه ملی

                                                                               پانزدهم آذرماه 1388 خورشیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *