جبش آذربایجان پیرامون بازداشت شاهین زینعلی اطلاعیه صادر کرد

اطلاعیه جنبش آذربایجان درموردبازداشت غیرقانونی

شاهین زینعلی عضوحزب پان ایرانیست وسخنگوی ائتلاف دانشجویان آزادیخواه ملی

شاهین زینعلی، سخنگوی ائتلاف دانشجویان آزادیخواه ملی شامگاه دوشنبه 7 دی ماه 1388 در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. از زمان دستگیری ایشان تا کنون هیچ خبری از وی در دست نیست و هنوز مشخص نشده که چه کسانی و یا ارگانی ایشان را ربوده و در کجا زندانی و در چه وضعیتی بسر می برد.پرسش خانواده ، هموندان ، آزادیخواهان و سازمان های حقوق بشری از حکومت جهموری اسلامی این است که به چه جرم و گناهی ایشان را دستگیر کرده است؟!
آیا در جمهوری اسلامی، ایران دوستی جرم است؟! دفاع از تمامیت ارضی و یکپارچگی ملی گناه است؟!

همگان می دانند که او یک جوان 28 ساله دانشجوی پیشرو و ملی گرا و میهن دوست، عضو حزب وطن پرست پان ایرانیست و سخنگوی ائتلاف دانشجویان آزادیخواه ملی است و عضویت در این حزب و انجمن، طبق قوانین جاری کشور قانونی و در جهت حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی ملی کشور است.

جنبش آذربایجان برای دمکراسی و یکپارچگی ایران رهبران جمهوری اسلامی را مسئول حفظ جان شاهین زینعلی و تمامی زندانیان سیاسی می داند و ضمن پشتیبانی کامل از او و دیگر زندانیان سیاسی و مبارزین درون کشور از تمامی ملت ایران به ویژه مردم آذربایجان در سراسر کشور دعوت می کند ضمن پشتیبانی از فعالان سیاسی پیکار بی امان مبارزه مدنی خود را جهت رسیدن به گوهر آزادی و دمکراسی در سایه کشور عزیز خود ایران را ادامه داده و یقین داشته باشند که در سرنوشت ملت ها هیچ نیروی به اندازه خود ملت ها تعیین کننده نمی باشد.

زنده باد آزادی و دمکراسی
پاینده باد ایران و ملت ایران
هیات اجرایی جنبش آذربایجان
04 ژانویه 2010

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.