امید دهدارزاده در آستانه سالروز انتخابات ۸۸ بازداشت شد

امید دهدارزاده در آستانه سالروز انتخابات ۸۸ بازداشت شد

 

اطلاعات سپاه اهواز: «امید دهدار زاده تا ۲۶ خرداد در اطلاعات سپاه می ماند».


امید دهدار زاده فعال پان ایرانیست ظهر روز گذشته طی یک تماس تلفنی به اطلاعات سپاه اهواز احضار شد و تاکنون در بازداشت به سر می برد.
دلیل بازداشت وی فرا رسیدن سالروز انتخابات مناقشه برانگیز ۱۳۸۸ و وقایع پس از آن می باشد. ماموران امنیتی به خانواده این فعال سیاسی اعلام کردند که طبق دستورات ابلاغ شده از سوی مقامات بالاتر، امید دهدارزاده باید تا ۲۶ خرداد در بازداشت بماند و پس از آن آزاد میشود.
دهدارزاده پیش تر در بهمن ماه سال ۱۳۸۸ پس از درگذشت ابراهیم میرانی، مسول تشکیلات حزب پان ایرانیست در خوزستان، به ستاد خبری اداره اطلاعات احضار و بازجویی شده بود. وی یکبار دیگر در ۲۰خردادماه ۱۳۸۹ به اداره اطلاعات احضار شد و یک روز را در بازداشت به سر برد.
امید دهدار زاده آخرین بار در بهمن ماه سال گذشته توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل مسکونی خود در اهواز بازداشت شد و پس از یک هفته با قید وثیقه ۶۰ میلیون تومانی آزاد گردید.

دادگاه انقلاب اهواز در اردی بهشت ماه سال جاری دهدارزاده را به اتهام عضویت در حزب پان ایرانیست، درگیری با ماموران امنیتی، توهین به مسوولان نظام، پخش جزوات تحریک آمیز در مناطق ملاشیه، کوت عبداله، نهضت آباد و دیوار نویسی به مناسبت فتنه ۲۵ بهمن، به ۶ماه حبس تعلیقی، ۷۵ضربه شلاق و ده میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

 

 

دیدگاه شما چیست؟