امضای تفاهم نامه اتحاد عربستان با بحرین، توجیه سرکوبگری آل سعود

امضای تفاهم نامه اتحاد عربستان با بحرین، توجیه سرکوبگری آل سعود

سردمداران آل خلیفه برای توجیه و تمدید حضور نیروهای امنیتی رژیم آل‌ سعود به منظور سرکوب مردم بحرین تصمیم دارند که موضوع  الحاق این کشور به عربستان را در اجلاس امروز شورای همکاری خلیج فارس مطرح کنند.

چهاردهمین نشست مشورتی دوره ای سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت، عمان و بحرین امروز در حالی در ریاض برگزار می شود که به گزارش خبرگزاری الجزیره، مقرر شده طرح الحاق بحرین به عربستان سعودی در دستور کار این نشست قرار گیرد.

برخی محافل سیاسی و مردمی بحرین و عربستان سعودی با انتقاد از این طرح اعلام کردند چنین طرحی باید ابتدا براساس خواسته مردم و بوسیله رفراندوم عمومی از سوی دو ملت بحرین و سعودی مورد سنجش آرا قرار گیرد.

عربستان طی این مدت از هیچ اقدامی برای کمک به سرکوب انقلاب مردم بحرین دریغ نکرده و تصمیم دارد در قالب الحاق بحرین به خاک خود، از به ثمر نشستن انقلاب مردمی این کشور جلوگیری کند.

وزیر اطلاع ‌رسانی رژیم آل ‌خلیفه امروز در گفت و گو با روزنامه آمریکایی ‘اورلاندو سنتینل’ گفت: انتظار می‌رود در نشست امروز شورای همکاری خلیج (فارس)، اتحاد سیاسی نزدیک ‌تری بین عربستان و بحرین اعلام شود.

“سمیرا رجب”  با بیان اینکه شاید دو یا سه کشور این اتحاد را اعلام کنند، افزود: حاکمیت هر یک از این کشورها حفظ شده و آنها عضو سازمان ملل همچنان باقی خواهند ماند و تنها تصمیمات درباره روابط خارجی، امنیتی و اقتصادی

آنها هماهنگ می‌ شود.

این طرح در حالی اعلام می شود که رییس شورای جمعیت الوفاق بحرین معتقد است چون اتحاد میان عربستان و بحرین با موافقت ملت نیست، باطل است.”جمیل کاظم” با بیان اینکه رژیم آ ل‌خلیفه با این اتحاد سعی دارد، وجود نیروهای امنیتی رژیم آل ‌سعود را توجیه و تمدید کند، می افزاید: اتحاد میان عربستان و بحرین هرگز نمی ‌تواند انقلاب این کشور را متوقف کند.

همچنین واشنگتن نیز طی روزهای گذشته بر خلاف ژست‌های سیاسی ایالات متحده و مدعی دفاع از حقوق بشر با از سرگیری فروش سلاح بر ادامه سرکوب تظاهرات تاکید کرد و این در حالیست که مردم مسلمان بحرین همچنان با چراغ سبز کشورهای غربی به دست آل خلیفه و آل سعود سرکوب و شهید می شوند.

 

 

دیدگاه شما چیست؟